در این مقاله از متخصص شو با معرفی 7 ویژگی یک دوربین مدار بسته مناسب در خدمت شما خواهیم بود.

یک ضرب المثل قدیمی که سالیان سال است بین ما ایرانی ها رواج دارد این  است که می گویند ” مالت رو سفت بچسب، همسایه ات رو دزد نکن!”

در روزگار قدیم حق داشته اند مال خود را سفت بچسبند چون اگر کالا یا وسیله ای از آن ها به سرقت می رفت مجبور بودند با حدس و گمان سارق اموال خود را پیدا کنند، چه بسا تیر آن ها به خطا میرفت و به افراد بی گناهی مظنون شده و از سارق اصلی غافل می شدند.

اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای امنیتی زیادی به کمک مردم آمده است. یک فروشگاه بزرگ که روزانه صدها مشتری دارد، به جای اینکه تعداد زیادی فروشنده برای نظارت استخدام کنند، کافی است با تجهیز فروشگاه خود به سیستم امنیتی دوربین مدار بسته به راحتی از طریق استخدام یک نفر برای کنترل دوربین های مداربسته بر فروشگاه خود نظارت لازم را داشته باشد.

البته امروزه استفاده از دوربین های مداربسته در همه صنف ها و منازل بسیار متدوال بوده و در هر کجایی که فکرش را بکنید این دوربین های نظارتی وجود دارند. یه گونه ای استفاده از دوربین های مدار بسته در همه شرکت ها، سازمان، سالن های ورزشی، طلافروشی ها، مدارس، دانشگاه ها و …برای پوشش اهداف نظارتی و امنیتی ضروری است.

7 ویژگی یک دوربین مدار بسته مناسب

اگر برای انتخاب دوربین مدار بسته مورد نظرتان به فروشگاه های اینترنتی یا فیزیکی سر زده باشید و برای انتخاب از بین انبوه مدل های موجود سر در گم شده باشید، خواندن این مطلب برای شما مفید خواهد بود.در این مطلب از متخصص شو قصد داریم به بررسی 7 ویژگی یک دوربین مدار بسته مناسب، پس همراه ما باشید.

سازگاری دوربین مدار بسته با شرایط جبری منطقه نصب دوربین

اولین نکته ای که در انتخاب دوربین مدار بسته به نظر می رسد سازگاری آن با شرایط جبری محلی است که قرار است دوربین در آن نصب شود. اگر می خواهید دوربین مدار بسته را در فضای بیرونی مانند چهارراه ها، بیرون مغازه و فروشگاه ها و … نصب کنید باید دوربین انتخابی شما از استاندارد مقاومتی خوبی در برابر شرایط جبری مانند باد، باران، طوفان و … برخورداره بوده و بتواند در مقابل سرما و گرمای بیش از حد هوا از خود مقاونت بروز دهد.

ابعاد دوربین

همانطور که می دانید دوربین های مداربسته، بسته به نوع کاربری خود می توانند کوچک یا بزرگ باشند، قطعا دوربین های بزرگ برای نظارت بر کار کارکنان گزینه مناسبی نخواهد بود اما در فروشگاه ها که قصد داریم افراد از وجود دوربین ها مطلع باشند استفاده از این دوربین ها می تواند انتخاب مناسبی باشد.

قیمت دوربین مداربسته

قطعا مهم ترین فاکتور تعیین کننده در انتخاب دوربین مدار بسته قیمت آن است، هر شرکت یا سازمانی باید متناسب به بودجه خود اقدام به خرید دوربین مداربسته با حداکثر کارایی کند.

خوشبختانه معمولا تنوع قیمتی در دوربین های مداربسته خصوصا دوربین های مداربسته داهوا بسیار بالا بوده و شما بر هر میزان از بودجه می توانید دوربین مدار بسته مورد نظر خود را خریداری کنید، اگر بودجه زیادی برای این کار ندارید از سری دوربین های مدار بسته کوپر(اقتصادی) داهوا غافل نشوید!

وضوح و کیفیت تصویر

هر چقدر رزولوشن و کیفیت تصاویر دوربین ها بالا تر باشد، قیمت هم به مراتب بالاتر می رود، ولی اگر بودجه کافی برای خرید دوربین گران قیمت را ندارید، استفاده از دوربین های سیاه و سفید می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که استفاده از دوربین های سیاه و سفید تشخیص چهره سارقان و افراد را برای شما مشکل خواهد کرد.

دید در شب

همانقدر که دیدن اجسام برای چشمان ما در تاریکی هوا سخت می شود، این اتفاق برای دوربین ها نیز می افتد، چون اکثر دزدی ها در تاریکی شب اتفاق می افتد، شما باید دوربینی انتخاب کنید که دید در شب مناسبی داشته باشد.

برند دوربین مدار بسته

قطعا برندهایی که سالیان سال است بین افراد و مصرف کنندگان شناخته و تایید شده اند، نسبت به برندهای متفرقه که هنوز باید امتحان خود را پس بدهند و فرصت آزمون خطا نداشته اند، گزینه بهتری خواهند بود. از برندهای معروف و معتبر دوبین مدار بسته می توان به داهوا، سامسونگ، سونی، یونی ویو، الجی، بوش، اکسیس و پلکو اشاره کرد.

آنالوگ یا شبکه بودن دوربین مداربسته

دوربین های آنالوگ عمدتا از روش ها و پروتکل های قدیمی برای ضبط و ارسال تصاویر استفاده کرده و کیفیت تصویر متوسطی برای شما تامین می کنند، اما دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP از عملکرد بسیار بهتری نسبت به دوربین های مداربسته آنالوگ برخوردارند. یکی از مهمترین تفاوت هایی که در بین این دوربین ها وجود دارد کیفیت بسیار بالای تصاویری است که در دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP دریافت می شود.

تفاوت تصویر دوربین شبکه و دوربین آنالوگ
تفاوت تصویر دوربین شبکه و دوربین آنالوگ

دوربین های آنالوگ از قیمت مناسب تری نسبت به دوربین های شبکه برخوردار هستند، پس شما باید بین کیفیت تصویر بهتر و یا قیمت مناسب تر یکی را انتخاب کنید.

در صورت نیاز به مشاوره برای انتخاب دوربین مدار بسته مناسب با ما تماس بگیرید.