پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری اطلاعات

از آنجایی که به طور تقریبی اکثریت قریب به اتفاق کاربران فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه نتورک 118 را فعالان حوزه فناوری اطلاعات تشکیل می دهند، بر آن شدیم تا در این مقاله از متخصص شو پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری اطلاعات به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

عموما فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات یا به اختصار IT دو دسته هستند:

  • دسته اول: کسانی که در یکی از رشته های حوزه IT فارغ التحصیل شده و در همین حوزه نیز مشغول به کار هستند.
  • دسته دوم: کسانی که در سایر رشته های غیر مرتبط به IT فارغ التحصیل شده ولی در این حوزه فعالیت می کنند.

دسته اول که از ابتدا تکلیفشان مشخص بوده است، در حوزه ای مشغول به تحصیل شدند که می خواستند در آن فعالیت کنند.

اما دسته دوم معمولا کسانی هستند که علاقمند به IT  بوده و یا به دلیل مناسب بودن بازار کار IT  وارد این زمینه کاری شده اند.

اما نکته جالب توجه این که بازار کار IT  به قدری گسترده بوده و به شکل روزافزونی تکامل می یابد که هر دو دسته را با آغوش باز می پذیرد.

این اتفاق منحصر به کشور ما نبوده، بلکه در سرتا سر جهان با تحولات صورت گرفته در زمینه تکنولوژی نیاز به کارشناسان قهار IT، شبکه، برنامه نویسی و … به طور جدی افزایش می یابد.

جذب طیف وسیعی از مهندسان هندی و ملیت های مختلف آن هم با درآمد بسیار بالا در شرکت های آمریکایی نظیر مایکروسافت و اپل خود مهر تاکیدی بر این موضوع است.

کدام زمینه IT برای فعالیت مناسب تر است؟

اگر از آن دسته افرادی باشید که بدون برنامه خاص وارد رشته مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و یا مهندسی فناوری اطلاعات شده باشید، حتما بعد از فارغ التحصیلی در مورد اینکه وارد کدام گرایش برای کار شوید سر در گم خواهید بود.

خصوصا این که اکثر فارغ التحصیلان بر ضعف سیستم آموزشی تاکید داشته و عملا بدون گذراندن دوره های غیر آکادمیک تخصصی حوزه IT  دانش کافی برای مشغول به کار شدن ندارند.

یک کارشناس IT  می تواند بر حسب میزان علاقه، استعداد و تخصص خود وارد یکی از زمینه های کاری زیر شودکه فعالیت در هر یک از آن ها برخورداری از یک سری توانمندی ها را می طلبد:

  • کار در زمینه برنامه نویسی
  • کار در زمینه شبکه
  • کار در زمینه طراحی وب و وبسمتری
  • کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ
  • کار در حوزه تست و توسعه نرم افزار
  • کار در زمینه سخت افزار

پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری اطلاعات

تا اینجا مشاغل مختلفی را که یک IT MAN  می تواند به عهده بگیرد را به شما معرفی کردیم، اما باید به شما بگوییم،

بیشترین ترین درآمد این حوزه به متخصصان شبکه در ایران و جهان تعلق دارد.

پردرآمدترین مشاغل حوزه فناوری اطلاعات را متخصصان شبکه دارند اما چرا؟

امروزه در هر منزل، شرکت و هر صنفی تعدادی کامپیوتر و گوشی و دستگاه الکترونیکی برای شبکه شدن پیدا می شود، بنا بر این باید حق بدهید که مشغولان این حوزه از درآمد بالایی برخوردار باشند.

پی بروزرسانی دائمی اطلاعات را به تن خود بمالید!

البته در این شغل و همه شغل های حوزه IT  نیاز به مطالعه و بروزرسانی منظم و دائمی اطلاعات حس می شود، شاید شما امروز از یک تکنولوژی برای کار استفاده کنید و دو ماه دیگر تکنولوژی به طور کامل منسوخ شود و علم دیگری جای آن را بگیرد.

طی جست و جویی که انجام دادیم، یک کارشناس شبکه به طور متوسط در آمریکا 63043 دلار در سال درآمد دارد که اگر هر دلار را 25 هزار تومان در نظر بگیریم می شود بیش از یک میلیارد و 676 میلیون تومان.

برای مشاهده گزارش درآمد متخصص شبکه در آمریکا اینجا کلیک کنید.