سیستم برق اضطراری

همانگونه که از نام سیستم برق اضطراری(یو پی اس) پیداست، دستگاه هایی وجود دارند که می توانند، در مواقع قطعی برق وارد مدار سیستم شده و برق مورد نیاز آن را تامین کنند.

 کدام مراکز احتیاج به سیستم برق اضطراری دارند؟

اگر به دندان پزشکی مراجعه کنید و حین عمل عصب کشی برق قطع شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر برق یک سردخانه بزرگ گوشت و مرغ قطع بشود تمهیداتی برای تعبیه سیستم برق اضطراری نداشته باشد چند میلیارد خسارت می بیند؟

یا اگر در شهر بازی به طور ناگهانی برق قطع شود و سیستمی برای تامین برق اضطراری وجود نداشته باشد چه اتفاقی برای شهرونی که در حین استفاده از وسایل بازی بین زمین و آسمان معلق مانده می افتد؟

این ها همه مثال هایی است که نشان می دهد، تمامی مراکز پزشکی و درمانی ادارات و سازمان ها، شهر بازی ها، مراکز آتش نشانی و پلیسی، سردخانه، شرکت ها و … باید بر حسب ضرورت و نیاز کار خود برای خود سیستم برق اضطراری تهیه کنند.

یو پی اس چیست؟

Ups  مخفف عبارت انگلیسیUninterruptible Power Supplyبوده که به معنی منبع تغذیه ای است که بدون وقفه کار می کند.

این سیستم بین برق شبکه و مصرف کننده ها قرار می گیرد و علاوه بر تثبیت و تنظیم ولتاژ شبکه، از نفوذ نوسانات و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس جلوگیری می کند و توان مورد نیاز مصرف کننده هایی مانند تجهیزات کامپیوتری که تاثیر پذیری بیشتری از نوسانات شبکه دارند را از طریق انرژی ذخیره شده در باتری ها تامین و محافظت می کنند. همچنین در زمان قطعی برق نیز توان مصرفی آنها را تامین می کند.

با توجه به گران قیمت بودن تجهیرات بیمارستان، مراکز فوریتی، سازمان و شرکت های بزرگ، دیتا سنترها و اهمیت تامین دائمی ولتاژ برق مناسب و متناوب به منظور جلوگیری از وارد شدن هزینه های بسیار سنگین به زیر ساخت، استفاده از سیستم برق متناوب در این مراکز ضرورت می یابد.

انتخاب سیتم برق اضطراری مناسب

البته سیستم های برق اضطراری یا پو پی اس ها با توجه به نوع استفاده با ویژگی های متفاوت طراحی و تولید شده است.

آشنایی با انواع یو پی اس ها برای انتخاب یو پی اس مناسب بسیار کمک کننده خواهد بود.

همچنین کاربران گرامی سایت نتورک 118 می توانند از طریق برقراری تماس با کارشناسان ما، در خصوص انتخاب سیستم برق اضطراری مشاوره رایگان کسب کنند.