یو پی اس و انواع آن

در این مقاله از متخصص شو به یو پی اس و انواع آن خواهیم پرداخت. بدترین اتفاق در زمانی که سخت مشغول کار با کامپیوتر هستید می تواند بیفتد این است که به طور ناگهانی برق قطع شود و شما تغییرات مورد نظر خود را ذخیره نکرده باشید، در این صورت مجبور به دوباره کاری خواهید شد باید همه مسیر را از ابتدا طی کنید.

یا فرض کنید یک تیم پزشکی در حین یک عمل جراحی سخت با قطعی برق مواجه شوند و منبع دیگری برای تامین بذق نداشته باشند، چه فاجعه ای رخ خواهد داد؟

یا در حین تردد تعداد زیادی وسیله نقلیه در یک چهارراه پر تردد برق چراغ راهنما به طور ناگهانی قطع شود و خودروها قادر به مسیریابی نباشد، چه هرج و مرجی رخ خواهد داد؟

برای جلوگیری از مشکلات بالا و مشکلاتی نظیر همین در بانک ها، سازمان ها، دیتا سنترها، شرکت ها، مراکز سرور، بیمارستان ها و بسیاری از مراکز دیگر از منابع تغدیه بدون وقفه یا یو پی اس هاست.

یو پی اس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Ups  مخفف عبارت انگلیسیUninterruptible Power Supplyبوده که به معنی منبع تغذیه ای است که بدون وقفه کار می کند.

ups یکی از انواع مهم و پرکاربرد منبع تغذیه‌ی الکترونیکی است که موظف است بدون هیچگونه وقفه ای توان مورد نیاز یک بار الکتریکی را تامین کند.

به عبارت دیگر، یو پی اس ها از انرژی ذخیره‌شده به عنوان منبع توان بدون وقفه استفاده کرده و از طریق آن برق موردنیاز تجهیزات مصرف‌کننده را تامین می‌کنند.

استفاده از ups  در صنایع مختلف کاربرد فراوانی داشته و استفاده از آن ها به منظور جلوگیری از هزینه های ناشی از خرابی بر اثر نوسانات برق بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

یو پی اس و انواع آن

حالا که با یو پی اس و کاربرد آن آشنا شدیم، این که بدانیم انواع آن چیست برای ما خالی از لطف نخواهد بود. با علم به

به طور کلی یو پی اس ها با توجه به عملکرد و مشخصات به سه دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

یو پی اس آلجا LCD-1200S

  • یو پی اس آنلاین
  • یو پی اس آفلاین
  • یو پی اس لاین اینتر اکتیو

یو پی س آنلاین

در این مدل از انواع یو پی اس در تمام اوقات جریان ورودی متناوب به کمک رکتیفایر به جریان مستقیم و سپس توسط اینورتر به جریان خروجی متناوب تبدیل می گردد تا به دین وسیله ورودی دستگاه های مصرف کننده توسط ولتاژ منظمی تغذیه شود و دستگاه مورد نظر بیشتر مورد محافظت قرار گیرد.

اگر شما می خواهید یک منبع تغذیه بی وقفه را که دریافت توان خروجی مناسبی را دارا می باشد تهیه کنید نوع آنلاین دستگاه های یو پی اس برای شما مناسب است.

یو پی اس آنلاین علاوه بر شارژباتری و تامین بی وقفه برق، دارای بخشی به نام اینورتر می باشد که در هر زمان فعال بوده و توان خروجی را فراهم می سازد.

تکنولوژی طراحی و ساخت یو پی ­اس آنلاین با تکنولوژی دیگر انواع یو پی اس ( یو پی­ اس آفلاین یا لاین اینتراکتیو ) متفاوت است. یو پی­ اس­ های آنلاین به دلیل داشتن شارژر باتری با جریان­دهی بالاتر، طراحی یکسوساز و اینورتر برای کار پیوسته و حفاظت از بارهای متصل در برابر نوسانات شبکه معمولاً گران­تر و بزرگترند.

یو پی اس آفلاین

مکانیزم عملکرد دستگاه های یو پی اس آفلاین به این صورت است که به طور مستقیم به برق شهری متصل شده و هنگامی که برق با قطعی مواجه می شود، آغاز به فعالیت کرده و جریان برقی به طور متناوب برای دستگاه های شما تولید می کنند.

اکثر یو پی­ اس ­های زیر 1 کیلو ولت آمپر، از نوع لاین اینتراکتیو یا آفلاین هستند که قیمتی به مراتب کمتر از یو پی­ اس آنلاین دارند.

یو پی اس لاین اینتر اکتیو

مدل سوم از انواع یو پی اس، مدل تکنولوژی لاین اینتراکتیو می باشد.در یو پی اس های آنلاین اینورتر(Inverter) دستگاه همواره روشن می باشد و مصرف کننده دائما از طریق اینورتر دستگاه تغذیه میشود .

. اما در زمانیکه ولتاژ ورودی از بازده معمول خارج شود توان خروجی به مصرف کننده از باتری منبع تغذیه بی وقفه تامین خواهد شد تا به دستگاه آسیبی وارد نشود. از این مدل بیشتر در تجهیزات شبکه ها استفاده می شود.

نکته مهمی که درباره این مدل از انواع یو پی اس باید بدانید این است که زمانیکه شما با داده های حساس سر و کار دارید و یا نمی خواهید نوسانات برق به تجهیزات گران شما آسیبی وارد آورد یو پی اس لاین اینتر اکتیو مهم ترین نقش را در تجهیزات جانبی شما دارد.

حالا که با یو پی اس و انواع آن آشنا شدیم، باید ببینم چطور می شود یک یو پی مناسب را انتخاب و خریداری کرد.

چطور یو پی اس مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنیم؟

فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه نتورک 118، با داشتن سال ها تجربه مفید در زمینه نصب، فروش و راه اندازی تجهیزات شبکه و داشتن نمایندگی یو پی اس های شرکت آلجا، آماده ارائه مشاوره در زمینه معرفی یو پی اس مناسب کار شما می باشد.

برای مشاهده همه مدل های یو پی اس های شرکت آلجا اینجا کلیک کنید.