سیستم کنترل دیتاسنتر

اطلاعات کافی درباره سیستم کنترل دیتاسنتر دارید؟

با ما در نتورک 118 همراه باشید تا در این مطلب به شما اطلاعات کاملی از سیستم کنترل دیتاسنتر بدهیم.

سیستم کنترل دیتاسنتر ، اتاق سرور، کانکس مخابراتی سرویس دهندگان اینترنت

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده و وابستگی هرچه تمام تر سازمان ها، ادارات و شرکت ها با هر وسعتی به سیستم های کامپیوتری تحت شبکه و اهمیت برقراری ارتباط در شرکت های سرویس دهنده اینترنت و خدمات میزبانی وب، پایش دیتاسنتر تبدیل به یک نیاز اساسی برای این شرکت ها و سازمان ها شده است که در نهایت امنیت، مدیریت متمرکز تجهیزات، پایین آوردن هزینه نگهداری و تعمیرات، طول عمر بالا تجهیزات، و پایداری سرویس را به دنبال خواهد داشت. همچنين با پایین آمدن و نزدیک شدن به صفر زمان (Down Time)، سرویس ارائه شده و زمان از کار افتادن فعالیت سازمانها و نیروی انسانی، می توان از آسیب های غیرقابل جبران احتمالی و صرف هزینه ای هنگفت جلوگیری کرد و لذت یک اتصال پایدار را تجربه کرد.

چرا استفاده از سیستم کنترل دیتاسنتر ، اتاق سرور و کانکس ها رکن اصلی طراحی دیتا سنتر استاندارد می باشد؟

با توجه به شرایط محیطی، الکتریکی و امنیتی اتاق سرور و سیستم کنترل دیتاسنتر که تاثیر مستقیم به راندمان فعالیت شرکتها دارد کنترل هرچه دقیق تر دیتاسنتر و اتاق سرور از طریق سامانه پایش دیتاسنتر تبدیل به نیاز اساسی و الزامی گردیده است.

المانهای تاثیر گذار محیطی، امنیتی، الکتریکی بر دیتاسنتر:

1- دما

٢- رطوبت

۳-نشت آب

۴- گرد و غبار

۵- ولتاژ و جریان برق

۶- Ups و برق بک آپ

۷- کنترل تردد و حرکت

۸- وضعیت درب ها

 

سیستم کنترل دیتاسنتر

سیستم کنترل دیتاسنتر

 

چرا کنترل دما عامل محیطی تاثیر گذار بر سیستم کنترل دیتاسنتر ، اتاق سرور، کانکس ها می باشد؟

با توجه به استاندارد های تعریف شده برای کارکرد صحیح تجهیزات الکترونیکی، دما محيط از ۳۰ درجه سانتی گراد نباید تجاوز کند. از این رو بالا رفتن دما، باعث پایین آمدن راندمان تجهیزات شده و آسیب های جدی سخت افزاری را به دنبال خواهد داشت.

چرا کنترل رطوبت عامل محیطی تاثیر گذار بر سیستم کنترل دیتاسنتر ، اتاق سرور، کانکس ها می باشد؟

با بالا رفتن میزان رطوبت در محیط تجهیزات الکترونیکی در معرض خوردگی قرار خواهند گرفت و الکتریسته ساکن موجود در قطعات الکترونیکی باعث تخریب اجزا برد های الکترونیکی خواهد شد.

چرا اعلام نشت آب عامل محیطی تاثیر گذار بر سیستم کنترل دیتاسنتر ، اتاق سرور، کانکس ها می باشد؟

در سیستم های برودتی و سیستمهای کولینگ اتاق سرورها و دیتاسنترها در اثر کارکرد این تجهیزات قعطرات آب تولید میگردد و در بعضی موارد به آب وابسته میباشد.

با بروز خطا نشت آب را در اتاق سرور خواهیم داشت که میتواند باعث برق گرفتگی و آتش سوزی شود.

چرا گرد و غبار عامل محیطی تاثیر گذار بر سیستم کنترل دیتاسنتر ، اتاق سرور، کانکس ها می باشد؟

جمع تدریجی گرد و غبار بر روی مدارات الکترونیکی بدلیل وجود ذرات رسانا باعث هدایت الکترونیکی و اتصال کوتاه بین قسمتهای نزدیک بهم بر روی بردها میشود. شکل گیری لایه گرد و غبار روی اجزا و عناصر الکترونیکی مانند یک لایه حرارتی عمل میکند که باعث افزایش دما و در نتیجه باعث کاهش سرعت پردازش و طول عمر این قطعات میشود. علاوه بر ذرات معلق بخش دیگری از آلاینده های هوا شامل گازهایی مانند اکسیدهای گوگرد و ازت میباشند، این گازها به صورت ترکیبات گوگرد منجر به خوردگی در اتصالات مسی و نقره ای موجود در مدارات می شود.

ادامه دارد…

 

متشکریم که همراه ما در مطلب سیستم کنترل دیتاسنتر بودید

خوشحال میشیم نظرخودتون رو راجع به سیستم کنترل دیتاسنتر در پایین همین پست برامون ارسال کنید.